GREYDER

KADININ AYAK SESLERİ

Greyder’in #kadınınayaksesleri temasını devam ettirerek hazırladığımız filmde; bu seslerin daha güçlü çıkması için ne yapılması ya da ne yapılmaması gerektiği konusunda önemli bir mesaj veriliyor. İster kadın olalım ister erkek, ister genç olalım ister yaşlı, hepimiz kız çocuklarına bazı kısıtlamalar getiriyoruz. Belki farkında değiliz ama oynayacağı oyuna, yapacağı spora, alacağı eğitime, seçeceği mesleğe ve hatta kurduğu hayallere bile cinsiyetçi kısıtlamalar getiriyoruz.

Reklam filmi tam olarak şunu vurguluyor: Eğer toplumdaki cinsiyet ayrımcılığından gerçekten rahatsızsak, öncelikle bu kısıtlamalardan kurtulmamız lazım. Kız çocuklarımızın tercihlerini erkek oyunu, erkek sporu, erkek mesleği diyerek değiştirmememiz lazım. Bırakalım hayallerinin peşinde emin adımlarla yürüyebilsinler. Çünkü dünyanın daha çok kadının emin adımlarla yürüyen ayak seslerine gerçekten ihtiyacı var.

Geçen yıl hazırlanan Greyder Kadınlar Günü filmi, topluma verdiği umudu ve cesareti büyütürken, bu yıl hazırladığımız filmle evde başlayan cinsiyet ayrımcılığına da dikkat çekiyoruz. Kadın erkek hepimizin dikkat etmesi, özen göstermesi yarınların mutlu dünya hayaline böyle bir katkı sunabilmesini diliyoruz.